Τρία ασημένια μετάλλια με ατομικά ρεκόρ για τους αθλητές του ΓΑΣ ΖΕΥΣ Τρικάλων

akontismos

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του ΓΑΣ ΖΕΥΣ κατά την διάρκεια του Πανελληνίου Πρωταθλήματος στίβου Νέων – Γυναικών που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο στα Τρίκαλα. Αποτέλεσμα αυτής της προσπάθειας ήταν η κατάκτηση τριών ασημένιων μεταλλίων και καλά πλασαρίσματα στους τελικούς των αγωνισμάτων από άλλους αθλητές με συνολική βαθμολογία 51 βαθμοί .

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής ΄.

Η ΒΑΜΒΟΥΚΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ στο αγώνισμα της σφυροβολίας κατέκτησε την δεύτερη θέση με νέο ατομικό ρεκόρ 56,50 μέτρα ( παλαιό 56,06 μέτρα ) , και έδειξε ότι βρίσκεται σε ανοδική τροχιά .
Ο ΜΠΑΤΖΑΒΑΛΗΣ ΠΑΡΗΣ στο αγώνισμα του ακοντισμού κατέλαβε την δεύτερη επίσης θέση με επίδοση 69,59 μέτρα , επίδοση μικρή για τις δυνατότητές του , επηρεασμένος από έναν πρόσφατο τραυματισμό του .
Η ΚΑΤΣΟΥΛΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ στο αγώνισμα του ακοντισμού ανέβηκε στο βάθρο των νικητών καταλαμβάνοντας την δεύτερη θέση με νέο ατομικό ρεκόρ 48,02 μέτρα (παλαιό 46,72 μέτρα ) και πιστοποίησε την άνοδό της .
Η ΤΣΙΑΝΑΚΑ ΕΛΕΝΗ επίσης στον ακοντισμό σημείωσε επίδοση 41,32 μέτρα και κατέλαβε την έκτη θέση στο αγώνισμά της .
Η ΑΡΓΥΡΗ ΦΩΤΕΙΝΗ στο αγώνισμα της σφυροβολίας , από τις μικρότερες συμμετέχουσες , κατέλαβε την έκτη θέση με επίδοση 42,06 μέτρα , σαφώς επηρεασμένη από τις Πανελλαδικές εξετάσεις που συμμετείχε .
Ο ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΘΕΟΔΟΣΗΣ επίσης στην σφυροβολία κατέλαβε την δέκατη θέση με επίδοση 38,86 μέτρα , επηρεασμένος και αυτός από την συμμετοχή του στις Πανελλαδικές εξετάσεις .
Όλοι οι παραπάνω αθλητές θα συνεχίσουν τις προσπάθειές τους για εφέτος , προκειμένου να έχουν νέες διακρίσεις στα επόμενα Πανελλήνια Πρωταθλήματα .