Τρίκαλα – Κισσαμικός 2-2

272459215239 n

Φινάλε θρίλερ στα Τρίκαλα, όπου ο Κισσαμικός αν και προηγήθηκε με 2-0 τελικά ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις (2-2).

Αρχικά στο 6ο λεπτό ο Βαττής νίκησε τον Χιώτη, ενώ στο 47′ ο Μάντζης έστειλε για δεύτερη φορά τη μπάλα στα δίχτυα.

Τα Τρίκαλα που ήταν καλύτερα καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, κατάφεραν να μειώσουν στο 67ο λεπτό με κεφαλιά του Κουσκουνά. Στη συνέχεια το γήπεδο… κατηφόριζε με τα Τρίκαλα να χάνουν τη μία ευκαιρία μετά την άλλη. Τελικά η “λύτρωση” ήρθε στις καθυστερήσεις με τον Λαμπάκη να γράφει με σουτ το τελικό 2-2.

ΑΟ Τρίκαλα (Κ. Παναγόπουλος):Χιώτης, Λαμπάκης,Νιάρος (83′ Μακρίδης), Ρεπετσάς, Ζώνας, Ριζογιάννης, Αρσενίεβιτς (46′ Δουκάκης), Μουμίν, Κουσκουνάς, Γκονζάλες (58′ Στεφάνοβιτς), Γκμπαλέ

Κισσαμικός (Σπ. Μπαξεβάνος):Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Λώττας (78′ Τσικουδάκης), Γιαννίτσης, Ταραλίδης, Βαττής, Σακελλαρίου, Πότσι, Μάντζης (66′ Ποσίνκοβιτς), Μάνιας (56′ Ευθυμιάδης), Σελινιωτάκης