Νίκη του «Νέστορα» επί του Τρίκαλα B.C.

nestoras_efiboi_copy

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα Εφήβων που βρίσκεται σε εξέλιξη. Σε παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό Κλειστό την Παρασκευή 28/12, επιβλήθηκε της ομάδας Τρίκαλα B.C σκορ 57-71.

Το παιχνίδι πρόσφερε πολλές συγκινήσεις με πολύ καλό basket κατά διαστήματα.

Με την έναρξη του 1ου δεκαλέπτου ο Νέστορας επέβαλε το ρυθμό που ήθελε κάνοντας το 0-9 στο 5.28΄. Το εκρηκτικό ξεκίνημα συνεχίστηκε 3-15 στο 2.39΄για να κλείσει το δεκάλεπτο με 5-20 υπέρ του Νέστορα.

Στο 2ο δεκάλεπτο η διαφορά άρχισε να ανοίγει κι άλλο 10-30 στο 5.18΄ για να καταφέρει τα Τρίκαλα B.C. να μειώσουν 25-39 με την λήξη του ημιχρόνου.

Στο 3ο δεκάλεπτο τα Τρίκαλα B.C. προσπάθησαν να μαζέψουν την διαφορά η οποία έπεσε κάτω από τους 10 πόντους 39-46 στο 1.23΄για να τελειώσει και η 3η περίοδος με 41-51 υπέρ του Νέστορα.

Στην 4η περίοδο η διαφορά άνοιξε και πάλι υπέρ του Νέστορα που με ένα σερί 0-8 κάνει το σκορ 41-59 στο 6.00΄για να τελειώσει το παιχνίδι με 57-71 υπέρ του Νέστορα.

Τα δεκάλεπτα (1ος Τρίκαλα B.C.) 1o 5-20, 2o 25-39, 3o 41-51, 4o 57-71

Επαιξαν Τρικαλα B. C. (Φόρος Χ.)  Ψύρρας Δ. 26(2), Κουβέλης Π. 1, Σκρέκας Κ. 4, Μπέφας Ε. Πελίγκος Α. 22, Γιαννούλης Σ. Κρικώνης Κ. 4.

Α.Σ. Αγ. Νέστορας (Μπάλτος Β.) Πάτρας Δ. 6, Τζιούφας Α. 2, Τσιακμάκης Κ. Γκριμπογιάννης Π. Μπάλλας Α. 13(3) Τόλλιος Κ. 15(3), Πάτρας Β. 17, Κολότσιος Α. 14(1), Χλωρός Π. Μπαρούτας Ε. 4. Γεωργόπουλος Μ.