Νίκες για Κορασίδες και Παίδες του Ασκληπιού

a_s_asklipiou

Πρώτη νίκη για τις Κορασίδες του Ασκληπιού στο πρωτάθλημα που άνοιξε την αυλαία σήμερα. Σε παιχνίδι που έγινε στη  Λάρισα και έληξε πριν από λίγο, τα κορίτσια του Ασκληπιού επιβλήθηκαν του Α.Ο. Σουφλαρίων με 3-1 σετ.

Τα σετ (1η Σουφλάρια) 1ο 24-26 σε 17΄, 2ο 9-25 σε 17΄, 3ο 25-23 σε 20΄, 4ο 10-25 σε 30΄.

Έπαιξαν Α.Ο. Σουφλαρίων (Κουκούλης Γ.) Καβριγιάννη Ρ. Μπατσίκα Α. Κανιούρα Χ. Μπούντρα Α. Σαμαρά Κ. Πάντσιου Σ. Χριστοδούλου Χ. Ζιούρκα Φ. Κωφού Α. Φούντα Ε. Παπάζογλου Ε. Ντόντη Κ.

Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Σακελλαρίου Κ. Γκουτζιούπα Ε Γεωργίου Α. Καπέλου Ε. Γιαννούλη Κ. Βουλγαράκη Κ. Κουκουτή Ο. Τόλλιου Ε. Μπέλλου Ε.

Πρωτάθλημα Volley Παίδων

ΣΠΑ Καρδίτσας – Α.Σ. Ασκληπιός

1-3

Την πρώτη νίκη πήραν οι Παίδες του Ασκληπιού στο πρωτάθλημα που ξεκίνησε σήμερα. Σε παιχνίδι που έγινε στο Κλειστό της Καρδίτσας ο Ασκληπιός επιβλήθηκε του τοπικού ΣΠΑΚ με σκορ 1-3 μπαίνοντας με το δεξί στους αγώνες.

Στο 1ο σετ ο Ασκληπιός μπήκε δυνατά 1-5 και 3-9, δείχνοντας ότι θέλει το παιχνίδι. Το σκορ πήγε στο 15-20 με τον Ασκληπιό να παίρνει το σετ με 16-25.

Στο 2ο σετ η ομάδα της Καρδίτσας ανέβασε την απόδοσή της ξεκινώντας με ένα 5-2. Από εκεί και μετά είχαμε μάχη πόντο –πόντο 11-12, 18-19, ισοπαλία 23-23. Νέα ισοπαλία 24-24 και 26-26 για ναπάρει τελικά το σετ ο ΣΠΑΚ με 28-26.

Στο 3ο σετ ο Ασκληπιός ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ 3-10 και 15-20 για να πάρει τελικά το σετ με 19-25.

Ίδια εικόνα στο 4ο σετ 3-10 και 12-18 για τον Ασκληπιό πού πήρε τελικά και αυτό το σετ με 19-25.

Τα σετ (1ος ΣΠΑΚ) 1ο 16-25, 2ο 28-26, 3ο 19-25, 4ο 19-25.

Έπαιξαν ΣΠΑ Καρδίτσας (Αθανασόπουλος) Βασιλάκος Χ. Μαλλιώρας Α. Αντωνίου Π. Παπαδόπουλος Σ. Μοϊανός Δ.Φούκας Π. Τρέμμας Α. Τσιάκαλος Κ. Ζιαζιώπουλος Π. Σταμούλης Ε.

Α.Σ. Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Μακράκης Δ. Τσιρέπας Σ. Θεοδωράκης Φ. Βήτας Ι. Βήτας Σ. Ντινόπουλος Μ. Ραπτοτάσιος Μ. Αναγνώστου Α. Βαρδούλης Σ. Θάνος Μ.