Νέστορας – Α.Ο. Καλαμπάκας 96-37

100_6757

Με νίκη ξεκίνησε το πρωτάθλημα το Εφηβικό του Νέστορα. Στην 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος επιβλήθηκε του Α.Ο. Καλαμπάκας με σκορ 96-37. Όπως φαίνεται και από την εξέλιξη του σκορ σε κανένα σημείο του παιχνιδιού η ομάδα του Νέστορα δεν έδωσε το δικαίωμα στον αντίπαλο να διεκδικήσει κάτι από αυτό το παιχνίδι.

Το 1ο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν μαζί στο σκορ 7-7 στο 7.53΄. Με ένα σερί όμως 14-6 η ομάδα του Νέστορα έκλεισε το δεκάλεπτο προηγούμενη με 21-13.

Στο 2ο δεκάλεπτο μπήκε δυνατά και με ένα σερί 14-0 έκανε το σκορ 35-13 στο 5.25΄, για να κλείσει το ημίχρονο με 47-17  για την ομάδα του Νέστορα.

Στο 3ο δεκάλεπτο η διαφορά άρχισε να ανοίγει και άλλο 58-18 στο 2.24΄για να τελειώσει και η Τρίτη περίοδος με 68-21.

Στο 4ο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι στην εικόνα του παιχνιδιού με τον Νέστορα να συνεχίζει με τον ίδιο ρυθμό 78-25 στο 6.55΄ 90-30 στο 2.22΄, για να τελειώσει το παιχνίδι με 96-37

Τα δεκάλεπτα (1ος Νέστορας) 1ο 21-13, 2ο 26-4, 3ο 21-4, 4ο 28-16

Έπαιξαν Α.Σ. Αγ. Νέστορας (Μπάλτος Β.) Πάτρας Δ. 11, Τζιούφας Α. 8, Τσιακμάκης Κ. 4, Γεωργόπουλος Μ. 4, Μπαλλάς Α. 3(1), Τόλλιος Κ. 8, Αργύρης Κ. 15 Πάτρας Β. 11, Κολότσιος Α. 10, Μπαρούτας Ε. 22 (2), Χλωρός Π.

Α.Ο Καλαμπάκας (Θρασυβουλίδης) Κοτσίρας Α. Ούτος Κ. 17(3) Ζαρόπουλος Σ.7, Ρέμπελος Α. 10(1), Κόκκοβας Ε. Γκανταλής Γ.3(1) Κοτσίρας Α. Μπαρμπάτης Μ. Καρκαλάκης Π.