Ιωνικός – Τρίκαλα, με πέναλτι στο 90′ το 1-1

Με πέναλτι του Ματίας Κάστρο στο 91′ ο Ιωνικός πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στα Τρίκαλα που είχαν προηγηθεί από το 55′ με τον Νίκο Σκόνδρα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν ένα ελαφρύ προβάδισμα, αλλά δεν δημιούργησαν πολλές «καθαρές» ευκαιρίες για γκολ, όμως η ανάπαυλα βρήκε τις δύο ομάδες χωρίς σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των Τρικάλων, ήταν αυτοί που κατάφεραν να προηγηθούν με τον Σκόνδρα να πετυχαίνει ένα πολύ όμορφο γκολ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή στο 55′. Τα Τρίκαλα έδειχναν να κρατάνε το σκορ παρά την πίεση των γηπεδούχων, ωστόσο στο 89′ ο ο Πλατέλλας κέρδσε πέναλτι σε ανατροπή του από τον Κεχαγιά. Την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε ο Κάστρο διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Στο επόμενο παιχνίδι τα Τρίκαλα αντιμετωπίζουν εντός έδρας τη Δόξα Δράμας.

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Ομάρ, Μουστάκης, Κύργιας, Φουρλάνος, Κόρμπος (Κουϊρουκίδης 68′), Γκοτσούλιας, Μάναλης (Ματσούκας 60′), Ρόλε (Μπρίτο 60′), Κάστρο, Πλατέλλας.

Τρίκαλα (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Γιακουμής (Γκάρας 77′), Ριζογιάννης, Σουλιώτης, Πιαστόπουλος, Παπαγεωργίου, Σταματής (Αλμπάνης 86′), Πέλκας (Κεχαγιάς 73′), Σκόνδρας (Ζώγκος 86′), Ντιαλόσι, Σιλβάνο (Ευθυμίου 46′), Νιάρος.