Είναι πρώην, αλλά λειτουργούν, ένεκα της άμετρης αγάπης τους για τα κοινά, ως νυν! Και είναι σε όλα «in»!!!
Ο πρώην δήμαρχος Τρικκαίων Κων/νος Παπαστεργίου και ο επίτιμος πρόεδρος του Εμπορικού Συλλόγου Τρικάλων Περικλής Βασιλός, ο οποίος, στο παρελθόν, είχε διεκδικήσει την είσοδό του στη Βουλή, κάθονταν δίπλα-δίπλα κατά την προχθεσινοβραδινή (22/3) βιβλιοπαρουσίαση του Βασ. Κ. Αρβανίτη, στην αίθουσα διαλέξεων του Πνευματικού Κέντρου της Ι.Μ. Τρίκκης & Σταγών «Άγιος Βησσαρίων».
Έλεγαν πολλά κι… έβλεπαν ακόμη περισσότερα!
Σίγουρα, η συζήτησή τους θα είχε αυτοδιοικητικό προσανατολισμό & ενδιαφέρον.
Αμφότεροι, άλλωστε, είναι «παλιές καραβάνες» και ξέρουν πώς να… απελευθερώνουν τις… βάνες προκειμένου η «δεξαμενή» να γεμίσει ψήφους!!!
.