Xρονιά με μεγάλες διακρίσεις για τον αθλητή Ανδρέα Κεχαγιά

Μια αγωνιστική χρονιά με μεγάλες διακρίσεις έκλεισε για τον αθλητή του Κικ Μπόξινγκ Ανδρέα Κεχαγιά (που κατάγεται από τον Βόλο αλλά λόγω της δουλειάς του προπονείται εδώ και καιρό σε σύλλογο των τρικάλων) στα αγωνίσματα low kick, και Κ1 Α’ κατηγορίας. Ο Κεχαγιάς κατάφερε σε όλες τις διοργανώσεις που έλαβε μέρος το 2018 να ανέβει στο βάθρο των μεταλλιών συγκεντρώνοντας συνολικά 15 μετάλλια όλων των επιπέδων που είναι και προσωπικό ρεκόρ σε μια χρονιά ( το προηγούμενο ήταν 12).

Ο διεθνής αθλητής κατέκτησε 6 χρυσά σε διασυλλογικά τουρνουά, 2 χρυσά 2 αργυρά σε πανελλήνιο πρωτάθλημα και πανελλήνιο κύπελλο, 1 χρυσό σε πανελλήνιο πρωτάθλημα Αμμου,1 χρυσό, 1 χάλκινο σε διεθνές μίτινγκ,Ελλάδα και Ολλανδία,ενώ με τα ελληνικά χρώματα κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο βαλκανικό πρωτάθλημα της I.O.T.S. στο Νοβομέστο της Σλοβενίας, και το αργυρό μετάλλιο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα της W.P.K.A. στο νησί της Ρόδου.

Ο Κεχαγιάς που είχε και έναν αποκλεισμό την μή συμμετοχή του στο πανευρωπαικό πρωτάθλημα Αμμου στο Αμάλφι της Ιταλίας λόγω έλειψης χρηματοδότησης, σβήνοντας όποιες ελπίδες υπήρχαν για μια ακόμα διεθνή διάκριση ώστε να γίνει γνωστό, ότι στα Τρικάλα υπάρχουν αθλητές που αγωνίζονται σε υψηλό επίπεδο.

Ο Κεχαγιάς με σκληρή προπόνηση και υπομονή ευελπιστεί να είναι και το 2019 γεμάτο επιτυχίες και προσωπικές συγκινήσεις που τον χαρίζει ο αθλητισμός.