Tην 23η νίκη σερί κατέκτησε ο ΑΟΤστο Ελευθεροχώρι

AOT3888

Την 23η νίκη σε ισάριθμους αγώνες σημείωσε η ομάδα του Α.Ο. Τρίκαλα στο πρωτάθλημα του Β΄ομίλου της Α1 ερασιτεχνικής. Μία ακόμη άνετη νίκη ΑΟΤ, αυτή τη φορά κόντρα στο αξιόμαχο σύνολο του Ελευθεροχωρίου.

Οι «κυανέρυθροι» έπαιξαν όσο χρειάστηκε για να κερδίσουν και στην ανάπαυλα του πρώτου ημιχρόνου το σκορ ήταν στο 0-4. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι «κατέβασαν» στροφές, πετυχαίνοντας ένα ακόμη γκολ. Στο δεύτερο 45λεπτο αγωνίστηκε για πρώτη φορά φέτος σε επίσημο ματς ο νεαρός Γιάννης Τσάκας, αφήνοντας θετικές εντυπώσεις.

Στο 9΄ σουτ του Γεωργάκη πέρασε άουτ η μπάλα.
Στο 11΄ σουτ του Φασούλα από πλάγια θέση 0-1.
Στο 14΄Ο Φασούλας έκανε το δυνατό σουτ, εντυπωσιακά ο Κλιάκος σε κόρνερ.
Στο 22΄ φαλτσαριστό σουτ του Τσικρικά, ξυστά η μπάλα από το κάθετο δοκάρι.
Στο 26΄μπαλιά τρύπα του Σαρακατσάνου, ο Μηνάς με εύστοχο πλασέ το 0-2.
Στο 32΄ συνεργασία Αγγελόπουλου, Τσικρικά, Φασούλα, με τον τελευταίο να κάνει πλασέ στην κίνηση για το 0-3.
Στο 38΄ σέντρα από αριστερά ο Φασούλας, αφύλαχτος στο κέντρο της άμυνας ο Αγγελόπουλος έγινε το 0-4.
Στο 46΄Ο Μάμαλης σε τετ α τετ με τον Ζαφείρη,, ο έμπειρος τερματοφύλακας έσωσε από βέβαιη παραβίαση.
Στο 50΄ο Ζυγούρης με γλυκιά σέντρα από αριστερά βρήκε τον Αγγελόπουλο με κεφαλιά και 0-5.
Στο 61΄ σουτ του Φασούλα, ο Κλιάκος εντυπωσιακά σε κόρνερ.

ΜαύροιΑετοίΕλευθεροχωρίου:Κλιάκος,Σταμούλης,Παππάς,Ρούκας,Στραγάλης,Κράβαρης,Μαράβας Κ( 46΄Κωσταρέλος Ν),Δημητρούλης,Μάμαλης,Μαράβας Σ(46΄Κωσταρέλος Κ),Αγγέλης(58΄Κωσταρέλος Δ).
Α.Ο.Τρίκαλα:Ζαφείρης,Μπορμπότης(46΄Τσιάκας),Ζυγούρης,Μαγουλιώτης,Τσερέπι,Σαρακατσιάνος,Γεωργάκης,Μηνάς,Φασούλας(64΄Γεωργούλας),Τσικρικάς,Αγγελόπουλος(58΄Ξαγαράς).