Τεράστια ιστορική νίκη και πρόκριση του ΠΟ Φήκης

Μεγάλη νίκη του Π.Ο Φήκης και ιστορική πρόκριση με 1-0 απέναντι στην Αναγέννηση Άρτας για το κύπελλο Ελλάδος. Η ομάδα του ΠΟ Φήκης παρουσιάστηκε πολύ δυνατή σκορπίζοντας αισιοδοξία για την συνέχεια.

Σκόρερ ο Ιωάννου στο 62′.

Ειδικότερα στο πρώτο ημίχρονο η ομάδας ήταν εντυπωσιακή. Στο 5′ ο Πολυζόπουλος είχε δοκάρι μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια, κατά διαστήματα παίζαμε πολύ όμορφο ποδόσφαιρο χωρίς να κινδυνεύουμε στα μετόπισθεν και στο 33′ μετά από κάθετη πάσα του Ιωάννου ο νεοαποκτηθείς Σκόνδρας έχασε ανεπανάληπτο τετ α τετ. Στο 2ο ημίχρονο ο ρυθμός φυσιολογικά έπεσε λίγο και στο 51′ η Αναγέννηση έχασε ευκαιρία μετά από κόρνερ η κεφαλιά του Τσελά έφυγε λίγο άουτ, στο 62′ μπήκε το γκολ για την ομάδα μας, μετά από μπαλιά του Σκόνδρα για τον Ιωάννου αυτός με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0, και τον Π.Ο Φήκης στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.