Πρωταθλητής ο Παναθηναϊκός, έσπασε την έδρα του Ολυμπιακού

Οι πράσινοι επικράτησαν με 66-51 στο ΣΕΦ – Το ματς ολοκληρώθηκε με… καθυστέρηση και με άδειες εξέδρες, μετά την ένταση που επικράτησε δύο λεπτά πριν το τέλος

Ο Παναθηναϊκός χάρις στην καταπληκτική του εμφάνιση στο β’ δεκάλεπτο έφερε τα πάνω κάτω στον 5ο τελικό, ο οποίος όμως 2 λεπτά πριν από το τέλος του, διεκόπη καθώς οι οπαδοί του Ολυμπιακού έριξαν κροτίδες και φωτοβολίδες προς τον πάγκο του ΠΑΟ.

Οι διαιτητές ενημέρωσαν τον Ολυμπιακό ότι θα πρέπει να εκκενωθεί πλήρως το γήπεδο για να συνεχιστεί ο αγώνας και ήδη υπάρχουν οι σχετικές ανακοινώσεις από τα μεγάφωνα.

“Σε 20 λεπτά πρέπει να αδειάσει το γήπεδο! Να μην ξεκινήσουμε με μείον βαθμούς την επόμενη χρονιά”, λέει από μικροφώνου ο Γιάννης Σφαιρόπουλος προς τους οπαδούς του Ολυμπιακού.

Στις 23:00 οι άνθρωποι της γραμματείας επέστρεψαν στις θέσεις τους, αλλά ο Παναθηναϊκός παραμένει στα αποδυτήρια, με τους διαιτητές πάντως να έχουν ενημερώσει ότι ο αγώνας θα συνεχιστεί.

Στις 23:05 η ομάδα του Παναθηναϊκού επέστρεψε και το ματς άρχισε ξανά