Μοιρασιά στο Κηπάκι ΑΕΤ-Α.Ο.Τρίκαλα 1-1 για το παιδικό

aet trik

Μετά από αμφίρροπή αναμέτρηση ανάμεσα στην ΑΕΤ και τον Α.Ο. Τρίκαλα για την 18η αγωνιστική του παιδικού πρωταθλήματος, ΑΕΤ και Α.Ο. Τρίκαλα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1.

Το παιχνίδι παρά τον άσχημο αγωνιστικό χώρο είχε ρυθμό και οι νεαροί ποδοσφαιριστές προσπάθησαν να παίξουν σε ένα τερέν το οποίο δεν είναι και ότι καλύτερο για παιδικό ποδόσφαιρο.

Παρ΄ όλα αυτά έγινε ματς, με προσπάθειες , με πάνω κάτω την μπάλα , αλλά λίγες φάσεις στις δύο εστίες, όλα σε αθλητικά πλαίσια και με μια άψογη διαιτησία του Σ. Λεωνίδα και των βοηθών Κ. Λεωνίδα και Τασιόπουλου. Αρκετός και ο κόσμος ο οποίος είδε τον αγώνα των παιδιών.

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες. Το πρώτο μέρος ανήκε στον Α.Ο. Τρίκαλα ο οποίος σημείωσε ένα γκολ και πίεσε περισσότερο, ενώ η επανάληψη είχε την ΑΕΤ με μεγαλύτερη πρωτοβουλία κινήσεων κατάφερε να ισοφαρίσει και είχε και δύο χαμένες καλές ευκαιρίες.

Η ομάδα του Α.Ο. Τρίκαλα προηγήθηκε στο 20΄ 0-1. Ο Νταής έξω από την περιοχή με ωραίο ψιλοκρεμαστό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Νίκα.

Στο 23΄ένα σουτ με το αριστερό από τον Καρεγεώργο έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Παπαρσένη των Τρικάλων.

Στο 55΄ η ΑΕΤ κέρδισε φάουλ σχεδόν στο κέντρο. Ο Ζήκος ανέλαβε να το εκτελέσει και η μπάλα «καρφώθηκε» στο δεξί παράθυρο του Παπαρσένη που ήταν λίγο έξω και έτσι έγινε το 1-1.

Στο 64΄ κεφαλιά του Αθάνατου και στο 66΄νέα κεφαλιά του Καϊκη ήταν δύο πολύ καλές ευκαιρίες για τους γηπεδούχους.

ΑΕΤ( προπ. Θάνος Τέγος) :Νίκας, Μπαλαούρας ( 54΄Τσιρογιάννης), Μπούκας, Ζήκος, Τσιρώνης, Τσαρούχας, Λούκας, Μαγκούτας ( 70΄Αλεξανδρής), Καραγεώργος ( 70΄Κωτούζας), Φέφης, Βλησσάρης( 60΄Καϊκης).

Α.Ο. Τρίκαλα ( προπ. Βαγγ. Παραπραστανίτης) :Παπαρσένης, Παπαχρήστος Θ. ( 62΄Αρκούδας), Κοθράς Β., Καραθάνος, Αθάνατος, Μπανάσιος, Μηλίτσης, Νταής ( 70΄ Σαράντης), Αλεξίου, Γκουλίτος ( 72΄ Μπακατσής), Κατσαντώνης.