Μεγάλο εμπόδιο η ΜΕΝΤ. Ο Ασκληπιός τίμησε τον Τάκη Φλώρο

Μεγάλο το εμπόδιο της ΜΕΝΤ για την 16η αγωνιστική της Α2. Τα κορίτσια του Ασκληπιού δεν τα κατάφεραν απέναντι στην ομάδα του Τάκη Φλώρου, γνωρίζοντας την ήττα με 3-0.

Μεγάλη μάχη στο 1ο σετ με την ΜΕΝΤ να ξεφεύγει 11-19 αλλά με τον Ασκληπιό να απαντά κάνοντας το 23-24 που δεν είχε όμως συνέχεια με την ομάδα της Θεσ/νίκης να παίρνει το σετ με 23-25.

Στο 2ο σετ η ομάδα της ΜΕΝΤ μπήκε απ την αρχή μπροστά στο σκορ φτάνοντας τελικά στην κατάκτηση του σετ με 18-25.

Στο 3ο σετ ο Ασκληπιός προσπάθησε να μπεί ξανά στο παιχνίδι παίζοντας κατά διαστήματα εκπληκτικό volley. Παρά την μεγάλη όμως προσπάθεια χάθηκε το σετ με 21-25

Συγχαρητήρια στην προπονήτρια και στις παίκτριες για την μεγάλη προσπάθεια. Συνεχίζουμε για τον στόχο μας.

Τα σετ 1ο 23-25, 2ο 18-25, 3ο 21-25

Πριν την έναρξη του αγώνα ο Ασκληπιός τίμησε τον προπονητή της ΜΕΝΤ κ. Τάκη Φλώρο, για την μεγάλη του προσφορά στο volley

Α.Σ Ασκληπιός (Πλακιά Β.) Βουλγαράκη, Παναγιώτου, Καπέλου, Λάιου, Βογιατζόγλου, Χατζηχριστοδούλου, Γερολυμάτου, Μπρουσιάκη, Σούλκο, Ταρατόρα, Γιόλα, Κακαλιάρη, Μπουρλή, Κόκκαλη.

ΜΕΝ Τούμπας (Φλώρος Δ.)  Κυριακίδου, Γκάλιου, Βέντζιου, Παπαστεφάνου, Μουμόλη, Μπαλογιάννη, Αβραμίδου, Σωτηρίου, Ζυγκιρίδου.

Επιστροφή στις νίκες για τις κορασίδες

Επιστροφή στις νίκες για τις κορασίδες του Ασκληπιού στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΠΕΚΕΛ. Παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό volley επιβλήθηκαν του ΓΣΕ Ελασσόνας με 3-0, προσθέτοντας άλλη μία νίκη στο πρωτάθλημα.

Τα σετ 1ο 25-22, 2ο 25-5, 3ο 25-19

ΑΣ Ασκληπιός Κεραμιώτη Α. Γκιούρκη Α. Τζίκα Μ. Κοντοκώστα Μ. Γκιούρκη Π. Σούλκο Δ. Ταρατόρα Γ. Κόκκαλη Σ. Μπρουσιάκη Θ. Παπαγιάννη Θ.

ΓΣΕ Ελασσόνας (Παναγιώτου Β.) Παρλαντζά, Σεβαστού, Χαντέ, Μπούσια, Τσίμα, Κυριλλίδη, Χαλκίδου, Καραγιάννη, Γκουγκουμάρη, Μακρυθανάση, Νικοπούλου, Τζιμαγιώργή.