Λύγισε στην παράταση ο Αίολος/Γόμφοι κόντρα στην Δόξα Λευκάδας

Η 4η αγωνιστική για τον 3ο όμιλο της Β’ Εθνικής μπάσκετ ήταν αυτή που έφερε την πρώτη ήττα για τον Αίολο/Γόμφοι,  στον αγώνα που έγινε στην Λευκάδα.

Η τρικαλινή ομάδα λύγισε στην παράταση και ηττήθηκε με 79-67 από την τοπική Δόξα, ενώ η κανονική διάρκεια του αγώνα ήταν 67-67.

Οι παίκτες του Χάρη Φόρου στο πρώτο ημίχρονο είχαν τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού και έκλεισαν το ημίχρονο με συν 8.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους, έτσι το παιχνίδι πήγε πόντο πόντο για να καταλήξουν οι ομάδες στην παράταση. Εκεί οι παίκτες της Δόξας πήραν τη νίκη, ενώ για την τρικαλινή ομάδα υπάρχουν παράπονα για τα σφυρίγματα της διαιτησίας στον σημερινό αγώνα.

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Σταματέλος, Αργυρός, Κοντούδης, Κατωπόδης 22(5), Βαγενάς 8(2), Μούτσα, Καφές, Μάλφας, Κουρτίδης 25(3), Τζακόπουλος 7(1), Καραγιαννίδης 15(2), Λαζάρου 2
Αίολος Τρικάλων Γόμφοι (Φόρος): Ζώρζος, Ευαγγελακόπουλος, Μόσιαλος 6(1), Παππάς 18(4), Χατζής, Τσιγγενόπουλος 2, Κολότσιος 5(1), Ψύρρας 6(2), Θέος 13(1), Δέσπος 17