Ηττήθηκε ο Αστέρας Τρικάλων στην Καβάλα

Οδυνηρή ήττα με σκορ  56-46 υπέστη ο Αστέρας Τρικάλων στην Καβάλα, καθώς έμεινε εκτός play-off για την άνοδο στην Α1, αφού μειονεκτεί στην τριπλή ισοβαθμία με Ηρόδοτο Κομοτηνής και Ίριδα Καβάλας.

Οι παίκτες του Γ.Χατζή μπήκαν δυνατά στον αγώνα και έκλεισαν το ημίχρονο ένα πόντο πίσω απ’ την Καβάλα (25-24). Η ζημιά για τον Αστέρα ηρθε στο τρίτο 10λεπτο, όταν η Καβάλα, ανέβασε την πίεση  και την ευστοχία της  και κατάφερε να πάρει προβάδισμα 10 πόντων. Παρά την προσπάθεια των Τρικαλινών να μειώσουν, η Καβάλα με ανεβασμένη ψυχολογία και την συμπαράσταση της κερκίδας κράτησε τη νίκη με σκορ πρόκρισης ως 2η στα play-off μέχρι το τέλος του αγώνα.

Σκορ ανά 10λεπτο: 9-12, 25-24, 43-33 και 56-46.

ΑΣΤΕΡΑΣ(Χατζής): Χατζής 22, Τσίπρας 2, Φιλίππου 10, Ορέστης 2, Βλαχάβας 10 και Καλαϊτζίδης.

ΚΑΒΑΛΑ(Αϊβαζίδης): Χατζησάββας 13, Δομβρίδης 4, Πετράκης 8, Τσίλης 29, Αϊβαζίδης 2, Μασμανίδης και Βρασίδας.