Ηττα με 2-0 από τη Μάλμε για τον Ολυμπιακό

3345arge

Πληρώνοντας τα παιδαριώδη λάθη της άμυνάς του, ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 2-0 από τη Μάλμε στη Σουηδία, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι «ερυθρόλευκοι» δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τις αρκετές ευκαιρίες που δημιούργησαν, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, και προδόθηκαν από την ανασταλτική τους λειτουργία, μιας και η άμυνά τους βρέθηκε σε πολύ κακή μέρα.

Και τα δύο τέρματα των Σουηδών πέτυχε ο Μάρκους Ρόζενμπεργκ στα τελευταία λεπτά των δύο ημιχρόνων (42′-82′), ενώ οι πρωταθλητές Ελλάδος διαμαρτύρονται έντονα για μη καταλογισμό πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Γιάννη Μανιάτη, στα μέσα της επανάληψης.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Ατλέτικο Μαδρίτης επικράτησε της Γιουβέντους με 1-0 χάρη σε γκολ του Τούρκου Αρντά Τουράν και έτσι το τέλος της δεύτερης αγωνιστικής, βρίσκει και τις τέσσερις ομάδες με 3 βαθμούς.