Ήττα για τους άνδρες του Νέστορα

100_6757

Με ήττα έκλεισε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της για το πρωτάθλημα ανδρών της Α2 ΕΣΚΑΘ η ομάδα του Νέστορα. Σε παιχνίδι που έγινε στο Κλειστό του Αγίου Θωμά στη Λάρισα το Σάββατο22/12, ηττήθηκε από την ομάδα του Σπάρτακου με σκορ 66-54.

Το παιχνίδι κρίθηκε ουσιαστικά στο τελευταίο δεκάλεπτο εκεί που η ομάδα της Λάρισας κατάφερε, εκμεταλλευόμενη κάποια σοβαρά λάθη των παικτών του Νέστορα, να κάνει ένα επιμέρους σκορ 24-14.

Το 1ο δεκάλεπτο ανήκε στην ομάδα του Νέστορα που κατάφερε να προηγηθεί με 11-18. Στο 2ο δεκάλεπτο ίδια εικόνα με τον Νέστορα να είναι συνεχώς μπροστά στο σκορ κλείνοντας το ημίχρονο προηγούμενη με 26-32.

Στο 3ο δεκάλεπτο η εικόνα του παιχνιδιού άρχισε να αλλάζει με την ομάδα της Λάρισας να καλύπτει την διαφορά και να παίρνει κεφάλι στο σκορ κλείνοντας το δεκάλεπτο προηγούμενη 42-40.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Σπάρτακος καταφέρνει να τρέξει ένα σερί 24-14 και να πάρει έτσι την νίκη με 66-54.

Τα δεκάλεπτα (1ος Σπάρτακος) 1ο 11-18, 2ο 26-32, 3ο 42-40, 4ο 66-54.

Έπαιξαν Σπάρτακος Λάρισας (Αδαμόπουλος)  Γκίθωνας Χ. Καμπίνης Α. Αδαμόπουλος Σ. 19, Σουλιτσιώτης Ν. 4, Χατζόπουλος Β. 19, Ζωγάνης Χ. 4, Παπαγεωργόπουλος 7, Τζιαχρής Θ. 8(2),Καραδήμας Χ. 5, Νταλός Δ.

Α.Σ. Αγ. Νέστορας (Μπάλτος Β.) Πάτρας Δ. 2, Τζιούφας Α. 3, Τσιακμάκης Κ. Μπαλλάς Α. 6 Νικολάου Γ. Τόλλιος Κ.  Αργύρης Κ. 5(1), Κολότσιος Α. 14, Μπαρούτας Ε. 24(5), Δασκαλόπουλος Ε.