Ισόπαλοι έφυγαν από το γήπεδο Οιχαλία- Δάσκαλοι 2-2

Ισόπαλο έληξε το ντέρμπι παλαιμάχων νομού Τρικάλων για την τελευταία αγωνιστική του Α’ γύρου, μεταξύ των παλαιμάχων Οιχαλίας και της ομάδας των Τρικαλινών δασκάλων με σκορ 2-2, στο γήπεδο της Κρήνης.
Η ομάδα των δασκάλων ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και προηγήθηκε με 0-2, με γκολ των Παπαδάκου και Τάμπα.
Η Οιχαλία μείωσε με τον Ρίζο πέντε λεπτά πριν τη λήξη και ισοφάρισε με αυτογκόλ του Μαυρίκου στις καθυστερήσεις του αγώνα.
Μετά τη χθεσινή ισοπαλία η ομάδα των δασκάλων προηγείται στη βαθμολογία με 22 βαθμούς αήττητη και ακολουθεί η Οιχαλία με 19 βαθμούς και έναν αγώνα λιγότερο.

ΔΑΣΚΑΛΟΙ: (Νταούλας), Κολέτσος, Γκαραβέλας, Καραγιώργος, Ραπτοτάσιος, Τρικάλης, Μπούνας, Τσέλιος, Τάμπας, Μπρισίμης, Καραΐσκος, Παπαδάκος. Έπαιξαν και οι Αυγέρης και Μαυρίκος.
ΟΙΧΑΛΙΑ: Ζαφείρης, Θεοχάρης, Μαίος, Χασιώτης Γ., Μιχαήλ, Μακρής, Μπάκος, Βισβίκης, Ρίζος, Γαλάνης, Αγγελάκης Μ. Έπαιξαν και οι Χριστοδούλου, Καρράς, Φιλιππίδης, Ζιώγκος, Κυρίτσης, Οικονόμου και Σακελλαρίου.