Hττα για τον Ασκληπιό

Την ήττα, με 1-3, γνώρισε ο Ασκληπιός από τους Πρωταθλητές Πεύκων.Η ομάδα των Πεύκων, που διεκδικεί με αξιώσεις την άνοδο, ήταν ανώτερη και με περισσότερες επιλογές κατάφερε να κερδίσει τον αγώνα παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ αφού έχασε το 1ο σετ με 25-17.
Άμεση ήταν αντίδραση τους στο 2ο σετ.Πήραν από την αρχή προβάδισμα , δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στο Ασκληπιό και πήραν πολύ εύκολα το σετ με 11-25.
Στο 3ο σετ έγινε πραγματική μάχη με τις 2 ομάδες να πηγαίνουν πόντο-πόντο στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα. Πιο ψύχραιμη στο τέλος η ομάδα της Θεσσαλονίκης πήρε το σετ ,παρότι το σκορ ήταν 22-22, με 22-25.
Το 4ο σετ είχε διαδικαστικό χαρακτήρα.Τα πεύκα δεν συνάντησαν καμία αντίσταση και πήραν εύκολα το σετ με 10-25.
ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ (Γεροβάιος): Βουλγαράκη, Γεωργοπούλου, Αθανασοπούλου, Χατζηχριστοδούλου, Σκέμπη, Βογιατζόγλου, Κοτσίρα(λ), Λάιου, Ραντόμσκα, Ταρατόρα (λ), Σούλκο, Τζίκα, Γκιούρκη, Γεωργίου.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ (Σκουλικάρης): Κοτέογλου, Χοτοκορίδου, Γαβριηλίδου, Καραπλάτση(λ), Βελίκοβα, Λεωνιδάκη, Μότσιανου, Γιαννούλη, Ματσαρόκη, Κύρκου(λ), Φλώρη, Πανταζή.