Γιώργος Καπέλος : Μια ξεχωριστή υποψηφιότητα για το δήμο Τρικκαίων

kapelos news3

Ο Γ. Καπέλος υποχώρησε στο «φλερτ»του Χρ. Λάππα και προσχώρησε στονσυνδυασμό «ΤΡΙΚΑΛΑ Συμπολιτεία».
Επιστρέφει, σαν να μην έλειψε μια μέρα, στηνμεγάλη του αγάπη: τον Α’ Βαθμό Τοπικής Αυτοδιοίκησης…
Ο Γιώργος δεν ξεχνά ότι… πρωτοπερπάτησεστο χώρο ως Πρόεδρος της Κοινότητας Πιαλείας (1995-1998), μια περίοδο που άφησε εποχή και πέρασε στις… χρυσές σελίδες της επιχώριας αυτοδιοικητικής ιστορίας. Στα χρόνια
του «Καποδίστρια» κατήλθε ως Υποψήφιος Δήμαρχος (Ανεξάρτητος) στον Δήμο Πιαλείων(Οκτώβριος 1998), διετέλεσε Δημοτικός Σύμβουλος μέχρι το 2006, οπότε και μεταπήδησεστον Β’ Βαθμό Τ.Α. Θήτευσε Νομαρχιακός Σύμβουλος για μια τετραετία και από το 2011 έωςσήμερα είναι Περιφερειακός Σύμβουλος.
Πλέον, γυρίζει στα παλιά καλά γνωστά λημέρια. Εκεί που αναδείχθηκε, ανδρώθηκε, καθιερώθηκε. Πιο έμπειρος, πιο αποφασιστικός, πιοδιεκδικητικός, πιο δυναμικός εν έτει 2014, μεέμφαση στην επικοινωνία και προσοχή στην ουσία, θα δώσει τον προεκλογικό αγώνα στην»πρώτη γραμμή» με πυγμή & δράση που υπερβαίνει τα όρια του Νομού και της Θεσσαλίας…
Θα… βρείτε κι άλλα στο «οπλοστάσιό» του:ηθική, τιμιότητα, αμεσότητα, γνησιότητα, υπευθυνότητα, ωριμότητα, ειλικρίνεια, αφιλοκέρδεια, που εγγυώνται απόλυτα την «σωστή επιλογή» στην κάλπη της 18ης Μαΐου.

ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ
ΚΑΠΕΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ του Χρήστου

Καπέλος Γεώργιος του Χρήστου και της Ευαγγελής γεννημένος το 1964 στην Πιαλεία Τρικάλων από γονείς αγρότες . Εργάζομαι ως υπάλληλος Ι.Κ.Α από 10/04/1985 ( Πρώην Προϊστάμενος Οικονομικού Τμήματος )

Οι Δραστηριότητες του

* Πρόεδρος του Αθλητικού Ομίλου Πιαλείας ΄΄ Ο Ασκληπιός»
από τον 5/1989 έως 6/1993 .
* Πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου Εργαζομένων Ι.Κ.Α. Νομού
Τρικάλων – Καρδίτσας από 2001- 2008
* Μέλος του Πρώτου Διοικητικού Συμβουλίου του Συλλόγου οι Φίλοι του
Νοσοκομείου Τρικάλων
* Μέλος της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Διοικητικών Υπαλλήλων
του Ι.Κ.Α. από το 2001 έως 2008
* Εκπρόσωπος της Π.Ο.Σ.Ε. Ι.Κ.Α. στην Α.Δ.Ε.Δ.Υ. από το 2004 – 2008
* Mέλος του Δ.Σ. Π.Ο.Σ.Ε. ΙΚΑ – ΕΤΑΜ

* Πρόεδρος της Κοινότητας Πιαλείας την περίοδο 1/1/1995 – 31/12/1998
* Γραμματέας του 7ου Συμβουλίου Περιοχής Ν. Τρικάλων 1995-1998
* Υποψήφιος Δήμαρχος (Ανεξάρτητος) για τον Δήμο Πιαλείων στις εκλογές
10/1998
* Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Πιαλείων από 1/1/1999 έως 31/12/2006
* Μέλος του Δ.Σ. της Τ.Ε.Δ.Κ. Νομού Τρικάλων από 01/01/2003 έως 31/12/2006.
* Υποψήφιος στις εκλογές της Κ.Ε.Δ.Κ.Ε. με το Π.Α.Σ.Ο.Κ. για το
Διοικητικό Συμβούλιο το 03/2003 .
* Μέλος της επιτροπής Παιδείας και Νεολαίας της Κ.Ε.Δ.Κ.Ε. από 01/01/2003 –
31/12/2006 .
* Νομαρχιακός Σύμβουλος Νομού Τρικάλων από 01/01/2007 – 31/12/2010
 Μέλος της Ένωσης Νομαρχιακών Αυτοδιοικήσεων Ελλάδος από 01/01/2007
έως 31/12/2008
* Υποψήφιος στις εκλογές της Ε.Ν.Α.Ε. με το Π.Α.Σ.Ο.Κ. για το Διοικητικό
Συμβούλιο το 03/2007
* Μέλος της Επιτροπής Περιβάλλοντος και Δημόσιας Υγείας της Ε.Ν.Α.Ε. από
01/01/2007
* Μέλος της Επιτροπής Διοικητικών και Οικονομικών Θεμάτων και Ορυκτού
Πλούτου και Βιομηχανίας της Νομαρχίας Τρικάλων από 01/01/2007 – 31/12/2008
 Μέλος της Επιτροπής Εμπορίου , Παιδείας , Υγείας , Πρόνοιας και Τουρισμού της
Νομαρχίας Τρικάλων από 01/01/2009
 Μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του Πολιτιστικού Οργανισμού Νομαρχίας
Τρικάλων από 01/01/2007 – 31/12/2010
* Μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου της ΑΝΕΝΤ Ν. Τρικάλων από 01/01/2007 –
31/12/2010
* Αναπληρωματικός Αντιπρόεδρος του Δ.Σ. Νοσοκομείου Τρικάλων από τον 05/2010
* Περιφερειακός Σύμβουλος Περιφέρειας Θεσσαλίας 2010 – 2014
* Μέλος του Δ.Σ. Κέντρου Κοινωνικής Παρέμβασης Τρικάλων 01/01/2011 έως
* Μέλος Επιτροπής της Περιφέρειας Θεσσαλίας Κοινωνικής Συνοχής – Πολιτισμού
Παιδείας – Δια Βίου Μάθησης – Απασχόλησης & Τουρισμού 01/01/2011 έως
31/12/2012
*Αναπληρωματικό Μέλος Επιτροπής της Περιφέρειας Θεσσαλίας Αναπτυξιακού
Προγραμματισμού – Περιβάλλοντος & Αγροτικού Τομέα 01/01/2011 έως
*Αναπληρωματικό Μέλος Οικονομικής Επιτροπής της Περιφέρειας Θεσσαλίας
01/01/2013 έως σήμερα

.