Όχι άλλο σανό! Έχουμε σε τοπικό επίπεδο τον δήμαρχο Μετεώρων. Λευτέρη Αβραμόπουλο δεν θα έχουμε και την κεντρική διοίκηση. “Συνελήφθη και ομολόγησε Τούρκος υπήκοος για τρεις φωτιές στο όρος Αιγάλεω ” φέξε μου και ας γλίστρησα. Ιστορία λοιπόν.
Ναγιαρά Αλ Σαμπάχ κατέθεσε στην αμερικανική Βουλή των αντιπροσώπων ότι είδε η ίδια προσωπικά να εισβάλλουν στρατιώτες του Ιράκ στο κουβεϊτιανό νοσοκομείο και να βγάζουν τα νεογέννητα από τις θερμοκοιτίδες και να τα πετούν στο πάτωμα να πεθάνουν.
Στόχος ο επηρεασμένος της κοινής γνώμης για τον πόλεμο του κόλπου το 1990-91. Η δημοσιογράφος των ΝΥ Τimes το 1992 αποκάλυψε ότι η cia είχε πληρώσει για να πει ψέματα και μάλιστα έκανε και μαθήματα υποκριτικής η εν λόγω κυρία. Σε αναμονή για τον Τούρκο. Θα κλείσω με Οδυσσέα Ελύτη.
“Μια γλώσσα όπως η ελληνική όπου άλλο πράγμα είναι η αγάπη και άλλο πράγμα ο έρωτας, άλλο η επιθυμία και άλλο η λαχτάρα , άλλο η πίκρα και άλλο το μαράζι, άλλο τα σπλάχνα και άλλο τα σωθικά ” Μικρός Ναυτίλος.
Ο Δημήτρης Γκανούλης είναι δημότης του Δήμου Μετεώρων