Χωρίς νίκη ο Αστέρας Τρικάλων

mpasket karotsiXve

Χωρίς νίκη παρέμεινε ο Αστέρας Τρικάλων, αφού το εμπόδιο της Ίριδας Καβάλας αποδείχτηκε αξεπέραστο. Οι παίκτες του κ. Χατζή δεν τα κατάφεραν το Σάββατο στο κλειστό της Καλαμίτσας, όπου – στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, ηττήθηκαν με σκορ 47 – 26.

Ο αγώνας ξεκίνησε καλά για τους Τρικαλινούς, όμως στο β΄ και στο γ΄ δεκάλεπτο οι Καβαλιώτες έπαιξαν δυνατά, πίεσαν και παρά την άμυνα των Τρικαλινών ήταν εξαιρετικά εύστοχοι και πήραν τη διαφορά που ήθελαν για να φτάσουν εύκολα στην νίκη.

Επόμενος αντίπαλος για τον Αστέρα οι Αργοναύτες Βόλου το ερχόμενο Σαββατοκύριακο στο κλειστό της Μπάρας.

Η εξέλιξη του σκορ ανά 10λεπτο : 7-8, 22-12, 36-18 και 47-2 ΑΣΤΕΡΑΣ (Χατζής) : Χατζής 8, Καλαϊτζίδης, Καραμπίνας 2, Ορέστης, Τσίπρας 6, Τάκης 6 και Φιλίππου 4.
ΙΡΙΣ (Πλεξίδας) : Χρ. Παπαδόπουλος 7, Αράπογλου 8, Χατζίδης 6, Μπράτσος 4, Δομβρίδης, Σαουλίδης 11, Γ. Παπαδόπουλος 2 και Μασμανίδης 9.