Χάθηκε στις λεπτομέρειες η ομάδα του Ασκληπιού

Παρά την μεγάλη προσπάθεια, χάθηκε στις λεπτομέρειες το εντός έδρας παιχνίδι των γυναικών με αντίπαλο την Ν. Γενιά Θεσ/νίκης.

Εκτός του πρώτου σετ που η Ν. Γενιά κατάφερε να πάρει μία διαφορά κατακτώντας το σετ με 17-25, σε όλα τα επόμενα σετ έγινε πραγματική μάχη με τον νικητή κάθε φορά να παίρνει το σετ στις λεπτομέρειες.

Στο 2ο σετ ο Ασκληπιός επιβλήθηκε με 25-22, κάνοντας το 1-1, με την Ν. Γενιά να απαντά στο τρίτο με 20-25.

Στο 4ο σετ έγινε μεγάλη μάχη με τις 2 ομάδας να πηγαίνουν μαζί μέχρι το 19-19. Στο σημείο αυτό ο Ασκληπιός με ένα 2-0 έκανε το 21-19 με την Ν. Γενιά να κάνει το 21-22 ο Ασκληπιός να απαντά για το 23-24 με την Ν. Γενιά τελικά να παίρνει το σετ 23-25 και τον αγώνα με 1-3.

Συγχαρητήρια στις αθλήτριες και στην προπονήτρια για την μεγάλη προσπάθεια. Συνεχίζουμε για το μεγάλο στόχο

Τα σετ 1ο 17-25, 2ο 25-22, 3ο 20-25, 4ο 23-25

Α.Σ Ασκληπιός (Πλιάκα Βάσω) Βουλγαράκη, Παναγιώτου, Καπέλου, Λάιου, Βογιατζόγλου, Χατζηχριστοδούλου, Γερολυμάτου, Μπρουσιάκη, Σούλκο, Ταρατόρα, Γιόλα, Κόκκαλη, Μπουρλή.