ΑΣ ΜΕΤΕΩΡΑ: Η κούραση των συνεχών παιχνιδιών έφερε ισοπαλία

meteora_as

Τη χειρότερη εμφάνιση στο φετινό πρωτάθλημα πραγματοποίησε ο ΑΣ Μετέωρα στο παιχνίδι πρωταθλήματος με την Κρύα Βρύση με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Η ομάδα των Μετεώρων έδειξε σημάδια κόπωσης από τα συνεχόμενα παιχνίδια ( έπαιξαν Πέμπτη Κύπελλο και Σάββατο πρωτάθλημα).

Οι 500 φίλαθλοι που παρακολούθησαν την αναμέτρηση στο «Βασίλης Καρακίτσιος» απογοητευτήκαν από το γενικότερο θέαμα που παρακολούθησαν, αφού το ποδοσφαιρικό θέαμα ήταν κάτω του μετρίου και από τις δυο ομάδες.

Η φρεσκάδα των προηγούμενων παιχνιδιών απουσίαζε για την ομάδα των Μετεώρων στο παιχνίδι, ενώ στάθηκε άτυχη σε ορισμένες φάσεις που έπρεπε να τελειώσουν με ιδανικό τρόπο. Όμως η πολύ καλή εμφάνιση του τερματοφύλακα της Κρύας Βρύσης, Γκαραγκάνη, και η αστοχία του Ράπα στέρησαν από τα Μετέωρα του τρεις βαθμούς της νίκης.

Μάλιστα οι καλαμπακιώτες ζήτησαν και δυο περιπτώσεις πέναλτι τις οποίες ο διαιτητής της αναμέτρησης κ. Αρετόπουλος δεν τα σφύριξε. Επίσης οι «κιτρινομπλέ» σε ένα ακόμη παιχνίδια βρέθηκαν από πολύ νωρίς να κυνηγούν το σκορ καθώς η Κρύα Βρύση προηγήθηκε στο σκορ από το 4ο λεπτό της αναμέτρησης και αυτό πρέπει να προβληματίσει τον Χρήστο Αντωνίου και τους παίκτες του.

Η Κρύα Βρύση από την πλευρά της ευτύχησε να προηγηθεί πολύ νωρίς, μόλις στο 4ο λεπτό είχε σχετικά καλή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο δέχτηκε μπαράζ φάσεων στην περιοχή της και στάθηκε τυχερή σε αρκετές φάσεις.

Να σημειώσουμε ακόμη πως με τα χρώματα των Μετεώρων αγωνίστηκαν για πρώτη φορά φέτος ο Βαγγέλης Κωστής και ο Βασίλης Μπανάσιος.

Επόμενο παιχνίδι για τα Μετεώρα αυτο του Σαββάτου με την πρωτοπόρο στον βαθμολογικό πίνακα ΑΕΤ στο Κηπάκι.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΑΣ Μετέωρα: Μπόμπολας, Σκρέκας, Τσιαντούλας, Αυγέρος, Γκόβαρης, Παπαγεργόπουλος, Αγγελάκης, Κώστης, Κουβελάς, Νταλούκας, Τσίκαρης.

Αγωνίστηκαν και οι: Γραβάνης, Ραπας, Μπανάσιος.

ΑΕ Κρύας Βρύσης: Γκαραγκάνης, Κύργος, Λιάκος, Λίτσιος, Γραβάνης Μ., Αλμπάνης, Αβραμόπουλος, Χαϊταλής, Ζαρακότας, Αναστογιάννης, Οικονόμου.