ΑΟ Τρίκαλα-Δόξα Δράμας 3-0 / Καθολική υπεροχή με πολλές ευκαιρίες

Πολύ καλή εμφάνιση για την ομάδα των Τρικάλων που κέρδισε με 3-0 την Δόξα Δράμας είχε πάρα πολλές ευκαιρίες , συνεχίζει αήττητη στο πρωτάθλημα και πλέον κοιτά το ματς του Σαββάτου με τον Λεβαδειακό.

Πρώτη καλή στιγμή για τα Τρίκαλα στο 7΄. Ο Σταματής από αριστερά σέντρα, ο Πέλκας στην περιοχή το πλασέ, η μπάλα κόντρα σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ.
Επιθετική πρωτοβουλία από τα πρώτα λεπτά του αγώνα για την ομάδα των Τρικάλων, η Δόξα σε παθητικό ρόλο εμφανώς επηρεσμένη από την πολύμην αποχή και το γεγονός ότι ήταν το πρώτο της παιχνίδι.
Στο 10΄στην περιοχή ο Σκόνδρας το σουτ η μπάλα και πάλι κόντραρε σε αντίπαλο.
Ισορρόπησε η Δόξα μετά το πρώτο 12λεπτο και πήρε μέτρα στο γήπεδο αλλά δεν απείλησε την Τρικαλινή εστία, ενώ ούτε και ο ΑΟΤ είχε ευκαιρίες σε ένα ματς κυρίως κέντρου και όχι ποιοτικό.
Η καλύτερη στιγμή για τα Τρίκαλα στο 21΄με τον Πέλκα σε καλή θέση , σούταρε, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.
Άλλη μια ευκαιρία για τον ΑΟΤ στο 34΄με ατομική ενέργεια του Πιαστόπουλου από δεξιά μπήκε στην περιοχή έκανε σέντρα σουτ με τα πόδια έδιωξε ο Στεφανάκος δύσκολα.
Το 1-0. Στο 39΄τα Τρίκαλα έφτασαν στο γκολ. Ο Παπαγεωργίου εκτέλεσε φάουλ από αριστερά, σύγχιση και κόντρες στην άμυνα της Δόξας, η μπάλα έφτασε στον Ντιαλόσι και ο νεαρός με σουτ μέσα από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΤ στο 43΄ ο Στεφανάκος έχασε την μπάλα και ο Ντιαλόσι και πάλι παραλίγο να σκοράρει με κεφαλιά.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε στο 46΄με τον Πέλκα ατομική προσπάθεια μπήκε στην περιοχή αλλά προτίμησε και άλλη ντρίπλα αντί να δώσει στον αφύλαχτο Σταματή
Στο 48΄ο Σιλβάνο Νατέρ το σουτ ο Στεφανάκος έδιωξε σε κόρνερ. Στο 49΄ νέα επίθεση Τρικάλων με τον Σταματή το πλασέ η μπάλα στα χέρια του Στεφανάκου. Πολύ επιθετικά τα Τρίκαλα μπήκαν στα πρώτα λεπτά της επανάληψης και πίεσαν για δεύτερο γκολ.
Το 2-0. Στο 59΄ο Σιλβάνο Νατέρ πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή από τον Σκόνδρα, έδωσε από κόντρα στον Σταματή ο οποίος πέρασε την μπάλα πάνω από τον Στεφανάκο και διπλασίασε τα τέρματα του ΑΟΤ.
Καθολική υπεροχή για τα Τρίκαλα στο δεύτερο μέρος με την Δόξα να παρουσιάζεται ανέτοιμη ακόμη στο πρωτάθλημα.
Νέα ευκαιρία τα Τρίκαλα με σέντρα του Νιάρου στο 68΄Στανατής και Σιλβάνο Νατέρ δεν κατάφεραν από κοντά να προωθήσουν τη μπάλ στα δίχτυα.
Ξανά ευκαιρία στο 69΄με τον Σταματή που έξω από την περιοχή σούταρε αλλά ο Στεφανάκος έβγαλε την μπάλα κόρνερ.
Το 3-0. Στο 75΄ λάθος αμυντικού της Δόξας που γύρισε άτσαλα στον τερματοφύλακα το εκμεταλεύτηκε ο Ευθυμίου και πέρασε την μπάλα πάνω από τον Στεφανάκο και στα δίχτυα.
Η πρώτη ευκαιρία της Δόξας στο 85΄με τον Σαμπανίδη να σουτάρει και τον Γκάρα να αποκρούει με τα πόδια.
Ευκαιρία για τα Τρίκαλα στο 87΄. Με τελικό αποδέκτη τον Παπαγεωργίου που σούταρε στην περιοχή η μπάλα κόντρα και κόρνερ.
Μεγάλη ευκαιρία για τέταρτο γκολ στο 88΄με τον Ευθυμίου που δεν βρήκε καλά την μπάλα προ της εστίας της Δόξας.
Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία στο 89΄με τον Ευθυμίου να πιάνει αέρα σε σέντρα από αριστερά.

AO Τρίκαλα (Χαραλαμπίδης) Γκάρας, Νιάρος, Πιαστόπουλος (82΄Χατζηκωνσταντίνου), Σουλιώτης (80΄Κεχαγιάς), Ριζογιάννης, Σκόνδρας, Παπαγεωργίου, Πέλκας (80΄Ελευθεριάδης), Ντιαλόσι, Σταματής (72΄Ευθυμίου), Σιλβάνο Νατέρ (82΄Κλεμέντε)

Δόξα Δράμας (Κολιτσιδάκης) Στεφανάκος, Σπυρόπουλος (73 Αγιώτης),Παπαργυρίου, Κουκόλης, Μπολάκης, Αγγελόπουλος (52΄Βουγιακλίγια), Πινδώνης (73΄Παπαϊωάννου), Φυτόπουλος, Κόντος (52΄Κουτσιανικούλης), Μαυρίας, Σαμπανίδης

Διαιτητές Μαλούτας (Ημαθίας),Μαλανδρής (Χαλκιδικής), Μπαλιάκας (Κοζάνης)
4ος: Μελτζανίδης (Ημαθίας)

Κίτρινες κάρτες : Σαμπανίδης (Δόξα), Χατζηκωνσταντίνου (ΑΟΤ)