3ος ο Ζέγκλης Νίκος στον αγώνα Ορεινής Ποδηλασίας (Μ.Τ.Β.)

foto_ni.zeglis

Με το δεξί ξεκίνησε η νέα αγωνιστική χρονιά για τον ποδηλάτη του ΚΡΟΝΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ  και συμπολίτη μας Ζέγκλη Νίκο κατακτώντας την 3η θέση στον διασυλλογικό αγώνα  Ορεινής Ποδηλασίας που διεξάγει στην πόλη μας και συγκεκριμένα την Κυριακή 19 Φεβρουαρίου στο Άλσος του Προφήτη Ηλια, αν και μικρή η προσέλευση των αθλητών για της συγκεκριμένες κατηγορίες , η κατηγορία των παίδων που συμμετέχει ο αθλητής Ζέγκλης Νίκος συμπλήρωσε με της άλλες μικρότερες  αντίστοιχες κατηγορίες και των κοριτσιών και έτσι δόθηκε η εκκίνηση από τον Αλυτάρχη .

Ο ποδηλάτης από την αρχή ήταν σε πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση και πήρε μια μικρή διαφορά δευτερόλεπτων ακλουθώντας του δυο ποδηλάτες , στα μισά της διαδρομής και ενώ συνεριζότανε η συνεχή προσπάθεια  των δυο αθλητών από πίσω του ο Ζέγκλης έχασε τον έλεγχο του ποδήλατου σε μια απότομη στροφή με αποτέλεσμα να έχει πτώση και να χάσει αρκετά δευτερόλεπτα όπου και προσπάθησε να καλύψει την διαφορά αλλά δεν τα κατάφερε και παρέμεινε στην 3η θέση .

Ο ποδηλάτης ύστερα από αυτό το πρώτο θετικό αποτέλεσμα για το 2012 νιώθει ικανοποιημένος και βελτιωμένος  κατά πολύ από πέρσι για την  αγωνιστική απόδοση.