1ο Street Volley 3 on 3 στα Τρίκαλα

100_5904

Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 26 Αυγούστου στην Πόλη των Τρικάλων το 1ο Street Volley 3 on 3 που διοργάνωσε ο Ασκληπιός.

Για τις ανάγκες του τουρνουά μεταμορφώθηκε σε γήπεδο volley ο πεζόδρομος της Ασκληπιού.

Μπροστά από το Δημαρχείο Τρικάλων διαμορφώθηκαν 5 γήπεδα volley, 4 για τους μικρούς αθλητές και 1 για τους μεγάλους φίλους του volley.

Στο τουρνουά πήραν μέρος 20 ομάδες χωρισμένες σε 4 κατηγορίες ανάλογα με την ηλικία των παιχτών. Σε κάθε κατηγορία και μέσα από αγώνες νοκ αουτ οδηγηθήκαμε στους τελικούς πό τους οποίους προέκυψαν οι νικητές της κάθε κατηγορίας.

Αυτό όμως που είχε μεγάλη σημασία ήταν η χαρά και η ψυχαγωγία που είχαν την δυνατότητα να γευτούν όσοι συμμετείχαν στους αγώνες.

Κατά την διάρκεια των αγώνων βρέθηκαν στο χώρο και οι παίκτες της Εθνικής Ομάδας Volley των Ανδρών μαζί με το προπονητικό τιμ, που αυτές τις μέρες βρίσκονται στα Τρίκαλα εν όψει των Προκριματικών του Πανευρωπαϊκού.

Ο Α.Σ. Ασκληπιός θέλει να ευχαριστήσει των Δήμο Τρικκαίων και ιδιαίτερα την Αντ/ρχία Ποιότητας Ζωής για την ευγενική παραχώρηση του πεζόδρομου της Ασκληπιού, την εταιρεία volleystore για την χορηγία αθλητικού υλικού για τις ανάγκες του τουρνουά. Ιδιαίτερα όμως θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε όλους τους φίλους και τις φίλες μικρούς και μεγάλους που πήραν μέρος στο τουρνουά γεμίζοντας με την παρουσία τους την εκδήλωση.