Σούπερ ΑΟΤ συνέτριψε με 4-0 τον Ιωνικό

ionikos

Όσοι προτίμησαν το γήπεδο από τον τελικό της Ευρωλίγκα αποζημιώθηκαν. Περίπου 2500 φίλαθλοι χειροκρότησαν τις προσπάθειες των παικτών του ΑΟΤ που δεν είχαν κανένα πρόβλημα απέναντι στον Ιωνικό και πήραν ένα εύκολο τρίποντο με 4-0.

Το σκορ βέβαια σε καμία περίπτωση δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα αφού και 10-0 να έγραφε το ταμπλό κανείς δεν θα παραξενευόταν!!!

Ο ΑΟΤ ξεκίνησε φουριόζος το παιχνίδι και μόλις στο 4ʼ ο Ουέλιγκτν εκμεταλλεύτηκε ασθενή απόκρουση των αμυντικών του Ιωνικού και με σουτ από κοντά άνοιξε το σκορ (1-0).

Ο ΑΟΤ άρχισε να χάνει την μία ευκαιρία πίσω από την άλλη, κυρίως με τον Στεπάνοβιτς, ο οποίος όμως στο 24ʼ βρήκε τον Ένοκ που με σουτ πέρασε την μπάλα κάτω από τα πόδια του Θεοδωρόπουλου για να σημειώσει το 2-0!

Το ημίχρονο τελείωσε μόνο με 2-0 καθώς τα Τρίκαλα έχασαν μία ντουζίνα ευκαιρίες με μοιραίους τους Στεπάνοβιτς, Μπαλού, Ένοκ αλλά και Μανουσάκη.

Και στην επανάληψη ο Στεπάνοβιτς ξεκίνησε κάνοντας τα ίδια χάνοντας νέο τετ α τετ μετά από πάσα, πάρε-βάλε, του Μπουκουβάλα… Και συνέχισε χάνοντας απίστευτες ευκαιρίες την μία πίσω από την άλλη για να ανεβάσει και άλλο τον δείκτη του σκορ…

Ο Στεπάνοβις βγήκε από το παιχνίδι καταχειροκροτούμενος και στο 78΄ τα Τρίκαλα πέτυχαν το 3-0 με τον Μανουσάκη με το μισό και παραπάνω γκολ να ανήκει στον Ένοκ που έκανε φανταστικό γύρισμα μέσα από την περιοχή…

Στο 85ʼ ο Ουέλιγκτον μετά από πάσα του Τελκίνσκι έβαλε το κερασάκι στην τούρτα σημειώνοντας το 4-0!

Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο κ. Τσινιάρης από την Αθήνα που δεν είχε προβλήματα. Έδειξε μία κίτρινη κάρτα στον Σαρακατσάνο στο 81΄ και στον Τόλιο στο 90ʼ, κάρτες σκοπιμότητας για να εκτίσουν την ποινή με τον Διαγόρα και να παίξουν στα πλέι οφ.