Πορταικός –Κρύα Βρύση 1-2

Ένα  ακόμα ατυχές αποτέλεσμα για τον Πορταικό αφού έχασε στην έδρα του από την Κρύα Βρύση με 2-1, δυσκολεύοντας ακόμα την θέση του στον βαθμολογικό πίνακα της Ερασιτεχνικής  Κατηγορίας  και ο κίνδυνος υποβιβασμού της Ομάδας είναι πλέον ορατός.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Πύλης προηγήθηκε με 1-0 αλλά στο δεύτερο η απόδοση της έπεσε κατακόρυφα, με αποτέλεσμα να δεχτεί δύο γκολ  χάνοντας με 2-1 που ήταν το τελικό σκορ.

Οι δυο Ομάδες διαμαρτύρονται για πέναλτι  που δε δόθηκε στο Α’ ημίχρονο για τους φιλοξενούμενους και στο δεύτερο για την Τοπική Ομάδα.

Τα γκολ σημείωσε ο Πανάγος Γεώργιος για τον Πορταικό και ο Τσιγαρίδας και Πολυζόπουλος για την Κρύα Βρύση.