Νίκη για το Αστέρα Τρικάλων

Νίκη για το Αστέρα Τρικάλων, που επικράτησε εκτός έδρας των Αργοναυτών Βόλου το μεσημέρι της Κυριακής απο Κλειστό Αδαμόπουλου με σκορ 35-56.

Οι παίκτες του Αστέρα επιβεβαίωσαν από την αρχή ότι ήταν το φαβορί γαι τη νίκη  προηγούμενοι των μαχητικών Βολιωτών με 19-34 στο ημίχρονο.  Το β΄ ημίχρονο μοιραία απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα, ενώ  στο τελευταίο 10λεπτο  οι τρικαλινοί διεύρυναν  τη διαφορά και έφτασαν στη νίκη χωρίς άγχος με το τελικό 35-56.

Η εξέλιξη του σκορ ανά 10λεπτο:  9-20, 19-34, 27-42 και 35-56.

ΑΣΤΕΡΑΣ( Γ. Χατζής):  Χατζής 17, Φιλίππου 21, Τσίπρας 8, Βλαχάβας 8,  Ορέστης,  Καραμπίνας, Καλαϊτζίδης 2 και Μανώλης.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ(Ε. Μανούκα): Κυργιάκης 17, Μπαρμπαγεωργόπουλος 8, Γ. Βλαχάκης 6, Μαλάτος 2, Τσιονάρας 2  και  Μπαρτζώκας.

Επόμενος αγώνας για τον Αστέρα την Κυριακή στη Μπάρα με αντίπαλο τον Μ. Αλέξανδρο Θεσ/νίκης