ΑΣ ΜΕΤΕΩΡΑ: Εντυπωσιακοί οι καλαμπακιώτες

meteora_as_copy

Ακόμη μια εντυπωσιακή νίκη πέτυχε η ομάδα των Μετεώρων κατά την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματα της Α΄ Ερασιτεχνικής κατηγορίας. Η καλαμπακιώτικη ομάδα επικράτησε με 4-1 της Φήκης στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμπάκας και δείχνει πως πολύ δύσκολα θα βρεθεί ομάδα που θα την απειλήσει το στάδιο της Καλαμπάκας. Τα γκολ για την ομάδα των Μετεώρων πέτυχαν ο Κουβελάς στο 2ο λεπτό με κεφαλιά. Ισοφάρισε ο Τσιαντήλας στο 6ο λεπτό 1-1. Το 2-1 το έκανε ο Παναγιώτης Αυγέρος, στο 45 με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ. Το 3-1 το σημείωσε ο Γιώργος Γραβάνης στο 73΄ στην πρώτη του επανεμφάνιση με την φανέλα των Μετεώρων για την φετινή χρονιά. Ενώ το τελικό 4-0 το έγραψε ο Γιάννης Ράπας στο 85΄και δείχνει να είναι σε πολύ καλή κατάσταση.

Επόμενος σταθμός για την ομάδα των Μετεώρων είναι η Φαρκαδόνα, το άλλο Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου  ενώ θα ακολουθήσουν δυο σημαντικά ματς. Στις 27 Σεπτεμβρίου το τοπικό ματς με την Κρύα Βρύση, και το παιχνίδι με την ΑΕΤ την 1η Οκτωμβρίου.

Αντωνίου: « Έχουμε ισχυρή έδρα»

«Έχουμε ισχυρή έδρα και δύσκολα θα έχουμε απώλειες στην έδρα μας. Η ομάδα βρίσκει τον ρυθμό της αγώνα με τον αγώνα και πιστεύω πως έχουμε φτιάξει ένα δυνατό σύνολο το οποίο θα αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις στο πρωτάθλημα» δήλωσε ο προπονητής των Μετεώρων Χρήστος Αντωνίου, ο οποίος εμφανίστηκε και απόλυτα ικανοποιημένος από τους παίκτες του: «δουλεύουμε πολύ στις προπονήσεις και τα παιδιά δίνουν το καλύτερο τους εαυτό. Θα συνεχίσουμε να βελτιωνόμαστε και να προσφέρουμε καλό θέμα και πολλά γκολ στους φιλάθλου μας».

Κόκκινη: Σκρέκας
Οι συνθέσεις

Α.Σ. ΜΕΤΕΩΡΑ: Μπόμπολας, Σκρέκας, Τσιαντούλας, Γκοβαρης, Γιάννης, Αγγελάκης, Παπαγεωργόπουλος, Αυγέρος, Τσιαντούλας, Νταλούκας, Κουβελά .

Αγωνίστηκαν και οι: Ράπας, Μανώλης, Γραβάνης.

Π.Ο. ΦΗΚΗΣ: Τουτσιας, Κλαπανάρας, Γιαννωτάκης, Λυκορδάνος, Τσιαντήλας, Κουτής, Παπαβασιλείου, Μούτσα, Τσαρούχας, Κράβαρης, Κολώτσιος.

Αγωνίστηκαν  και οι: Ξαγαράς, Κόκκαλης, Σέγος.